Animanga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Animanga

Prvi forum o anime i manga ostvarenjima iz Republike Srpske! Pridruzite se zanimljivim anime i manga diskusijama!
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

Delite | 
 

 ADV Films Shuts Down

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Anchy the anime girl95
Anchy the anime girl95
Admin
Admin

Ženski Svinja
Broj poruka : 693
Datum rođenja : 21.11.1995
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 28
Lokacija : nznm.... Gubim se


ADV Films Shuts Down _
PočaljiNaslov: ADV Films Shuts Down   ADV Films Shuts Down EmptyPet Maj 28, 2010 4:43 pm

Citat :
A.D. Vision, the parent company of ADV Films, has announced that it is shutting down after transfering its assets to several other companies that will continue its operations. AEsir Holdings has acquired selected programming from ADV's film library along with other intellectual property. The SXION 23 (Section23 Films) home video distribution company will assume account servicing and distribution operations for AEsir's assets. Valkyrie Media Partners has acquired 100% of ADV's Anime Network television unit, while Seraphim Studios has acquired ADV's Amusement Park Media production unit.

Former ADV Films staffer Chris Oarr has notified ANN that several former staffers have been hired by SXION 23 and the other companies.
Source

Vest nije bas najsvezijeg datuma ali to objasnjava pojavu velikog broja ponuda nesto starijih anime serija na BakaBT. Po svemu sudeci, kako sam ja razumeo ovo rasparcavanje firme je dovelo do toga da su svi naslovi koji su bili licencirani izgubili licencu na neodredjeno vreme.
Lista naslova koji su imali njihovu licencu je ogromna i moze se videti ovde: Link
Sto se mene tice licno, dosta mi je podeljeno misljenje posto ce ovo mozda smanjiti broj prodatih legalnih anime dvd-a i BD izdanja, mada sa druge strane sa mogucnostima kakvim raspolazemo (pre svega finansijskim ali i dostupnosti istih naslova na nasem trzistu) ovo nije neka losa vest preterano.
Manje firme koje su nastale rasparcavanjem ADV-a polako vec krecu da licenciraju neke naslove, naime:
Citat :
Sentai Filmworks licenses 5 new titles
Following up on the recent announcements of Clannad After Story, Ghost, Hound, and He Is My Master all due out in Oct, Sentai Filmworks has announced the acquisition of the following titles:

You're Under Arrest 2nd Season - Nov 3
Tears to Tiara - Nov 24
Blue Drop - Nov 17
Special A - Nov 10
Polyphonica - Nov 17
Opsirnije o tome

So that's the deal basically, neko misljenje mozda Very Happy?
Nazad na vrh Ići dole
https://animanga.forumsr.com
 

ADV Films Shuts Down

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Animanga :: Anime :: General Anime/Manga discussion-
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions