Animanga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Animanga

Prvi forum o anime i manga ostvarenjima iz Republike Srpske! Pridruzite se zanimljivim anime i manga diskusijama!
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

Delite | 
 

 Algoritam manga

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Anchy the anime girl95
Anchy the anime girl95
Admin
Admin

Ženski Svinja
Broj poruka : 693
Datum rođenja : 21.11.1995
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 28
Lokacija : nznm.... Gubim se


Algoritam manga _
PočaljiNaslov: Algoritam manga   Algoritam manga EmptyPet Maj 28, 2010 3:51 pm

Citat :
Japanski popularni stripovi mange odnedavno se objavljuju u Hrvatskoj, a prevodi ih i ure?uje Ken Sulimanovi? Kusumoto, 27-godišnji Japanac po majci ro?en u Hrvatskoj. Nedavno su i u Hrvatskoj po?eli izlaziti japanski stripovi mange, trenuta?no jedni od najpopularnijih stripova na svijetu sve ?eš?e smatrani društvenim fenomenom. Po?eo ih je u tjednom ritmu izdavati Algoritam, a po uzoru na Japan mogu se kupiti ne samo u knjižarama nego i na kioscima i u trgovinama - tamo se mange prodaju gotovo svuda: od kioska, tržnica i du?ana s mješovitom robom pa do specijaliziranih du?ana koji prodaju samo tu vrstu stripa i kafi?a u kojima se po satu pla?a ?itanje mangi. ?itaju ih svi uzrasti i profili ljudi, što je najvidljivije u japanskim vlakovima i metrou, a na tržištu tih stripova okre?u se milijarde dolara - tjedna zarada od prodanih mangi u Japanu ve?a je od godišnje zarade prodaje svih stripova zajedno u cijelom SAD-u. U posljednjih 10 godina mange su stekle golemu popularnost i u ostatku svijeta; izlaze na ve?ini svjetskih jezika, a u mnogim zemljama je, kao i u Japanu, vrlo razvijena i proizvodnja popratnih artikala: igra?ki, lutaka, kompjutorskih igara, karata.
Iako se objavljuju u ve?ini europskih zemalja, u Hrvatsku je mange bilo teško dovesti. O tome govori 27-godišnji Ken Sulimanovic Kusumoto, Japanac po majci ro?en u Hrvatskoj, urednik Algoritmovih izdanja mangi i njihov prevoditelj.

“U Algoritmu su još prije pokušali dogovoriti izdavanje mangi, ali nisu uspjeli. Hrvatska je malo tržište i japanskim izdava?ima se ne isplati riskirati da potpišu ugovor s ku?om koja ?e mange loše prevesti. Brend im je jako važan i žele održati nivo, a osramotiti se u Hrvatskoj im je mnogo ve?a šteta od novca koji mogu zaraditi na ovako malom tržištu - ipak su mange u zadnjih 10 godina najbrže rastu?a tiskovna industrija u svijetu. Zato im je bilo bitno tko ?e mange prevoditi na hrvatski i koliko on pozna japansku kulturu. No nakon što su me upoznali i vidjeli kako stojim s japanskim jezikom i kulturom ipak su pristali.”

Za Algoritmova izdanja kaže da su za po?etak krenuli sa serijalima za mla?e i starije djevoj?ice i dje?ake, od kraja osnovne pa do srednje škole: “Oštrica besmrtnika” govori o besmrtnom samuraju u borbi protiv zla, “Negima!” o 10-godišnjem ?arobnjaku koji radi kao profesor u ženskoj gimnaziji, “Slatke ?arolije” o mladim ?arobnicama, a “Momo - preplanula djevojka” ljubavna je pri?a jedne srednjoškolke.

More info|Algoritmov sajt za mange


Vise informacija ovde.


Poslednji izmenio Anchy the anime girl95 dana Uto Jul 20, 2010 2:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://animanga.forumsr.com
Freaky Rainbow
Freaky Rainbow
Tomokosho

Ženski Ker
Broj poruka : 174
Datum rođenja : 27.09.1994
Datum upisa : 05.06.2010
Godina : 29
Lokacija : Hinamizawa - Rokkenjima


Algoritam manga _
PočaljiNaslov: Re: Algoritam manga   Algoritam manga EmptySub Jun 05, 2010 7:34 pm

preveli su i Naruta, valjda.
ja sam kupila samo Negimu, posto mi se ne bacaju pare na one gluposti, ko sto je Pieach Girl zijevam
Nazad na vrh Ići dole
PunkyHeart
PunkyHeart
Koyakunin

Broj poruka : 33
Datum upisa : 02.06.2010

Algoritam manga _
PočaljiNaslov: Re: Algoritam manga   Algoritam manga EmptyUto Jun 08, 2010 5:04 pm

yup...mada su i Slatke carolije najs love 1
steta sto nisu objavili vishe nslova...jer iskreno,Peach girl je nevidjeni smor...Oshtrica besmrtnika...isto phew
Nazad na vrh Ići dole
~Mayu~
~Mayu~
Tomokosho

Ženski Svinja
Broj poruka : 107
Datum rođenja : 04.07.1995
Datum upisa : 19.07.2010
Godina : 28

Algoritam manga _
PočaljiNaslov: Re: Algoritam manga   Algoritam manga EmptyPon Jul 19, 2010 6:05 pm

[quote="Freaky Rainbow]ja sam kupila samo Negimu, posto mi se ne bacaju pare na one gluposti, ko sto je Pieach Girl zijevam[/quote]

Same Very Happy
Nazad na vrh Ići dole

ZetaZaku
Koyakunin

Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.07.2010

Algoritam manga _
PočaljiNaslov: Re: Algoritam manga   Algoritam manga EmptyUto Jul 20, 2010 1:44 pm

ja imam Peach Girl, Blades i Negima. Sve su odlicne. Dobri izbori.bolje to nego bleach i naruto >.>
Nazad na vrh Ići dole

Sponsored content



Algoritam manga _
PočaljiNaslov: Re: Algoritam manga   Algoritam manga Empty

Nazad na vrh Ići dole
 

Algoritam manga

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Animanga :: Anime :: General Anime/Manga discussion-
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions